Patiess smaids

Ievads

Mēs varam smieties bieži un tur, kur izvēlamies. Dažreiz mēs uzvelkam masku un imitējam smaidu. Tas laikam nav tas īstais brīdis, kad jūtamies priecīgi, bet mums nav jājūtas priecīgiem vienmēr, lai sāktu smaidīt. 

Mūsu patiesais smaids un smaids no citiem cilvēkiem, palīdz uzlabot garastāvokli. Ja mēs redzam cilvēkus smaidot, tad bieži ir grūti noturēties, lai neuzsmaidītu pretī. Smiešanās un smaidīšana var būt mūsu rīki, lai justos labāk. 

Instrukcija 

1.daļa Smaids

Lai izpildītu šo uzdevumu Jums noderēs spogulis. 

  1. Uzsmaidiet sev tagad ļoti samāksloti, tikai ar lūpām. 
  2. Tagad pamēģiniet smaidu padarīt pa nedaudz dzīvīgāku – uzsmaidiet patiesi, smaidot gan ar muti, gan ar acīm. 
  3. Tagad uzsmaidiet sev vēlreiz, bet pirms smaidāt, ieskatieties sevī un mēģiniet sajust un atrast vietu, kur rodas jūsu smaids - Jūsu iekšējo smaida avotu:  šī vieta var būt lielāka vai mazāka, tā var atrasties galvā, krūtīs, vēderā vai kādā citā vietā. Smaida intensitāte var būt tik liela, kā jūs to vēlaties šobrīd. 
  4. Tagad, sajūtot šo vietu un smaida avotu, uzsmaidiet sev vēlreiz.  Smaidot, iesaistiet visus sejas muskuļus un visu ķermeni, centieties sajūst kā jūsu “smaida” avots nosuta smaida spēku visam ķermenim. 
  5. Pavērojiet sevi spogulī un izbaudiet smaida mirkli.
  6. Jūs varat nedaudz paspēlēt ar smaidu, iedomājoties, ka varat to padarīt par vēl platāko. Iedomājieties, ka pie Jūsu sejas ir piestiprināti striķīši (kā leļļu teātrī), pakustiniet tos uz leju un uz augšu, padarot savu smaidu vēl plašāku.      

2.daļa Sajūsma 

  1. Gar sāniem paceliet rokas augšā, un tad ar lielu enerģiju un smaidu, un sakot “jā” laidiet tās uz leju. Dažiem var palīdzēt iedomāties, ka esat vinnējuši kādu balvu vai veiksmīgi izdarījuši kaut ko ļoti svarīgi, un tagad jūtaties gandarīti un priecīgi. 
  2. Jūs varat skaņu “Jā” aizvietot ar kādu citu skaņu, kas Jums vairāk patīk vai asociējas ar brīdi, kad esat sajūsmināts vai sajūsmināta. Piemēram, tas varbūt “Yes”, “a-a-a-a-a”, “ohohohoho”, “egegege” u.c. Izvēlieties to, kas Jums vairāk der vai arī izdomājiet kādu citu. 
  3. Tagad skaļi turpiniet sajūsmināties par kaut ko, skaļi saucot šo skaņu (vismaz 10 reizes”), palīdzot sev ar rokām.