Ķermeņa sasprindzinājums - atslābinājums

Ievads

Šī prakse ir izmantojama situācijās, kad pārņēmis stress, bet mums ir jāspēj tajā brīdī  darboties,  piemēram,  pirms nopietnām pārrunām, izaicinošas stundas un tml.  Kad jūtam, ka ķermenis ir sasprindzis, tad efektīvāk ir muskuļus vispirms sasprindzināt un tikai tad atslābināt, jo tieši caur šo pastiprinājumu ķermenis skaidrāk piedzīvo, pieredz atslābinājumu. Piemēram, ja jūtat, ka pleci ir saspringuši, tad uzraujiet tos uz augšu, vēl vairāk sasprindziniet un tikai tad atslābiniet. 

Prakses laikā nevajag aizturēt elpu, arī sasprindzināšanās brīdī ir svarīgi turpināt elpot, cik tas ir iespējams.

Instrukcija/ prakse/ 1-2 min

  • Sasprindzini visu ķermeni  sākot no kāju pēdām  līdz  pat  galvai. Jāsasprindzinās  tā, lai sajūtas ir spilgti izteiktas,  bet vienlaikus  “ar mīlestību pret sevi”- tā,  lai nekur nesavelk krampji.
  • Sāc no kāju pēdām  un uz augšu. Sasprindzini kāju pirkstus,  tad pēdas,  potītes,  apakšstilbus….. Sajūti,  kā saspringums kā vilnis ceļas pa ķermeni uz augšu…..Sasprindzini augšstilbus, sēžas muskuļus, augšstilbus,  sēžas  muskuļus,  vēderu,  krūtis,  muguru,  plaukstas savelc dūrēs,  sasprindzini rokas līdz  pat pleciem,  kaklu,  seju,  galvas ādu…….Noturi  vairākas sekundes…….  un  tad atslābini visu ķermeni.
  • Ja prasās,  vari pašūpot rokas,  plecus,  vai pat nopurināties  vai izkratīties, tā palīdzot ķermenim  atbrīvoties vēl vairāk.
  • Ja  nepieciešams,  atkārto visu procesu  vēl 1-2 reizes.