Pozitīvais fokuss

Ievads

Mūsu uztvere spējīga uztvert vismaz 7+/- 2 informācijas vienības vienlaicīgi. Mums visiem ir izveidojies ar gadiem noteikts ieradums- vai nu fokusēties uz pozitīvu informāciju (man patīk), vai negatīvu informāciju (kur ir trūkumi un traucējošie iemesli?). To ir ietekmējusi mūsu pieredze, profesionālie pienākumi (cietuma apsargs, grāmatvedis, pilots, policists, skolotājs, dziedātājs, gleznotājs u.c.), pārdzīvojumi, trenētība u.c. Ja jums rodas vajadzība mainīt savas uztveres fokusu no pārāk negatīva uz pozitīvāku, tad varat praktizēt šo vingrinājumu.

Vingrinājums ir paredzēts, lai trenētu uztveres fokusu- no negatīvisma uztverē prast pārslēgt kā ar slēdzi- uz pozitīva, reāli pastāvoša objekta uztveri tuvajā  apkārtnē (istaba, logs, jebkura telpa, fotogrāfija priekšā, apskatāms, aptaustāms jebkurš priekšmets, parādība).

Instrukcija

  • Pavēro apkārtējo telpu un/vai ainavu aiz loga. Izvēlies kādu objektu, kas tev patīk, kas piesaista tavu uzmanību kā spēku, enerģiju dodošs. Tas var būt kustīgs (dūmi, saules gaisma, mākoņi), vai nekustīgs (koks, glezna, puķe, kāds spēka priekšmets utml), bet svarīgi ir, lai tas pēc brīža nepazustu (kā, piemēram, putns).
  • Fokusējieties 3-5 minūtes uz šo objektu telpā vai dabā ar domu- šobrīd nekas pasaulē vairs neeksistē, kā tikai šis objekts, kas man dod enerģiju, ļauj atslēgt traucējošās domās šeit un tagad.
  • Kopā ar šo priekšmetu/ objektu elpojiet, paralēli pieslēdzot domu- man tas palīdz un atveseļo (nomierina, novērš stresainās domas).
  • Seciniet, kā izdevās pārslēgt uzmanību uz pozitīvām domām un izjūtām.